BiBi - The Cookbook by Chet Sharma
Stories from my Bibi

A BiBi című innovatív és úttörő londoni indiai étterem mögött álló, elismert séf debütáló szakácskönyve, amelyet a kritikusok és a vendégek egyaránt imádnak.
Chet Sharma tudományos pályafutással kezdte karrierjét, mielőtt fejlesztő séfként dolgozott volna a világ számos vezető éttermében – a spanyolországi San Sebastiánban található Mugaritztól kezdve egészen az angliai West Lancashire-ben lévő Moor Hallig. Amikor eljött az ideje, hogy saját éttermet nyisson, öröksége és háttere inspirálta a BiBi megalkotásában – a „BiBi” ugyanis Indiában szeretetteljes megszólításként szolgál, jelentése: „a ház asszonya” vagy „nagymama”.
Mégis, ételei sokkal többek, mint egyszerű tisztelgés az autentikus indiai konyha előtt. „Az ételeink nem feltétlenül néznek ki indiaiaknak a tányéron” – mondja Chet. „Modern és haladó szemléletű a konyhánk, de ha egy indiai nagymama belépne az étterembe, és megkóstolna egy fogást, azonnal felismerné annak gyökereit.”
Sharma nagy érdeklődéssel várt első szakácskönyve 60 mesterien kidolgozott, jellegzetes fogás receptjét ötvözi személyes esszékkel, amelyekben az indiai szubkontinensen szerzett emlékeiről, valamint kulturális örökségéről és annak ételeiről mesél. Az olvasók felfedezhetik az étterem ikonikus fogásait, mint a „Nimbu Pani”, a „Wookey-hole cheese papad”, vagy a híres „Sharmaji’s Lahori Chicken”. Emellett helyet kaptak Chet játékos újragondolásai is hagyományos indiai ételekből, mint például a „Seekh Kebab” vagy az „Alphonso Mango Lassi”.
Egy átfogó „Alapok” fejezetben pedig a BiBi egyedi masaláinak, alapleveinek és egyéb kulcsfontosságú elemeinek receptjei is megtalálhatók, amelyek az étterem egyedi kínálatát adják.
A BiBi – The Cookbook emellett betekintést nyújt néhány neves vendég gondolataiba is az étteremről, többek között: Andoni Aduriz, Aziz Ansari, Mark Birchall, Ryan Chetiyawardana, Brett Graham, Tom Kerridge, Henrietta Lovell & Richard Hart, Trevor Noah, Olly Smith és Hans Zimmer.
A szerzőről:
Dr. Chet Sharma a BiBi étterem séf-tulajdonosa a londoni Mayfair negyedben.
Második generációs brit-indiai származásúként Chet az étel és főzés iránti szenvedélyét az indiai szubkontinensen, nagymamáival töltött idő alapozta meg. A University College Londonon kémiát és neurológiát tanult, majd egy második mesterképzést és doktori fokozatot szerzett sűrített anyag fizikából az Oxfordi Egyetemen 2012-ben. Végül a tudományos pályát elhagyva a világ legnevesebb Michelin-csillagos éttermeinek konyháiban kezdett dolgozni, mielőtt megnyitotta első, nagy népszerűségnek örvendő éttermét, a BiBi-t Londonban, Mayfairben.
Rendelje elő / foglalja le saját példányát!
A folyamatosan változó szállítási díjak és devizaárfolyamok miatt a végső ár a könyv beérkezésének időpontjában kerül kikalkulálásra-véglegesítésre, az adott aktuális árfolyamok, díjak alapján!
Termékinformációk
Szerző: | Chet Sharma |
Kiadó: | Phaidon Press Ltd. |
Kategória: | Chef, Szakácskönyv, Étterem, Konyhatechnológia, Alapanyag, Nyelv - Angol / English Books, Új könyvek / New Books |
Kiadás éve: | 2025 |
Forgalmazás kezdete: | 2025. október 08. |
ISBN: | 9781837290505 |
Nyelv: | Angol |
Oldalszám: | 256 |
Ár: |
19 890 Ft (18 943 + ÁFA) |
Státusz: | Előrendelhető, beszerzés alatt |
Keresés
Tradition in evolution

Három év kutatás, elemzés, tesztelés, vita, betekintés és összehasonlítás a cél elérése érdekében ez mind a Tradition in Evolution. Rugalmas és ideális eszköz a mai szakemberek számára.
The British Cookbook

Fedezzen fel több mint 550 nagyon kedvelt receptet, amelyek a regionális és szezonális brit főzés gazdag hagyományait ünneplik.
Mangal II - Stories and Recipes

A debütáló szakácskönyv a mérföldkőnek számító kelet-londoni étteremről, amely kortárs török receptek gyűjteményét mutatja be.
Heimat weite Welt

Benjamin Maerz megmutatja, mit jelent számára az otthon. Alkotásaihoz a regionális termékek legszélesebb körét használja fel, miközben hagyja, hogy más országok kulináris hatásai inspirálják.