Barion Pixel

Persian Feasts - Recipes & Stories from a Family Table

Leila Heller, with Lila Charif, Laya Khadjavi, and Bahar Tavakolian


« Vissza | Szerzők: Leila Heller
  2024. június 07. 17:39

Persian Feasts - Recipes & Stories from a Family Table

Egy remek gyűjtemény, amely 100 perzsa házi receptet és történetet mutat be egyetlen családi gyűjteményből. 


Amikor Leila Heller édesanyja, Nahid Taghinia-Milani 1979-ben az Egyesült Államokba érkezett, magával hozta a receptjeit. A Persian Feasts iráni finomságokat kínál a déli Shiraztól az északi Tabrizig.

Ez a 100 finom ételből álló gyűjtemény kiadós ragukat, sáfrányos rizsételeket, zamatos kebabokat és finom rózsavizes desszerteket tartalmaz – mindegyik olyan történetet mesél el, amely hagyományokkal átitatott, és nemzedékről nemzedékre öröklődtek. A váratlan összetevő-kombinációk minden ételhez jellegzetes ízeket és aromákat hoznak létre.

Ez az otthoni szakácsoknak szóló, rendkívül személyes könyv – családi történetekkel, történelmi beszámolókkal az étkezési kultúráról, receptek eredetéről és ünnepi menükről – az érzékszervek lakomája, amely a szezonális alapanyagokból, friss fűszernövényekből és illatos fűszerekből készült, látványos ételek bőségét ünnepli. 

 

 


Kosár

A rendeléshez jelentkezzen be.

Termékinformációk

Szerző: Leila Heller
Kiadó: Phaidon Press Ltd.
Kategória: Szakácskönyv, Konyhatechnológia, Alapanyag, Ázsiai / Asian, Nyelv - Angol / English Books, Új könyvek / New Books
Kiadás éve: 2024
Forgalmazás kezdete: 2024. szeptember 19.
ISBN: 9781838667528
Nyelv: Angol
Méretek: 21.3 x 27.2 x 2.8 cm
Súly: 1.2 kg
Oldalszám: 272
Ár: 14 890 Ft
(14 181 + ÁFA)
Státusz: Raktáron

MÁS, Artisan toppings and marble decoration for the ice cream

MÁS, Artisan toppings and marble decoration for the ice cream

Mario Masiá fagylaltkészítő mester debütáló könyve. A Más egy olyan kiadvány, ami újra alkotni szándékozik a fagylaltok feltéteit egy kisüzemi, kreatív szemszögből. A feltét, mint a jégkrém vitathatatlan szövetségese, nem csak kelendővé teszi a terméket, hanem egy összetettebb és vonzóbb ízélményt is kínál. A könyv tökéletes fagypont alatti ízpárosítások körülbelül 100 receptjét mutatja be, egészen különféle feltétekkel, fagylaltok és kézműves sorbet-k széles skálájával. 


Szerzők: Mario Masiá

Tu Casa Mi Casa

Tu Casa Mi Casa

Tanuljon bele az autentikus mexikói konyhába. A nemzetközileg is ünnepelt séf, Enrique Olvera (aki a Netflix csatorna Chef’s Table c. sorozatában is szerepelt) Tu Casa Mi Casa az első otthoni konyháknak szánt szakácskönyve.


HOW TO MAKE My own RECIPE - PATISSERIE SERIES 2

HOW TO MAKE My own RECIPE - PATISSERIE SERIES 2

Ezt a könyvet úgy tervezték, hogy más legyen, mint egy tipikus desszertes receptkönyv. Ez nem rögzített receptek gyűjteménye, hanem egy szakmai útmutató, amellyel elkészítheti saját desszert alkotásait, választékát.


Szerzők: Eric Kim