Sweet Devotion - by Daniel Álvarez
A contemporary approach to artisanal viennoiserie

Kortárs megközelítés az artisztikus viennoiserie világához. A könnyedség, a vaj illata, a panettone intenzitása és spontaneitása, az állandóan jelen lévő tészták – croissant, mille-feuille, palmera, ensaimada, neapolitain. Ezeket sokáig nem vették komolyan, de most elérkezett az ő idejük. Daniel Álvarez talán azon kevesek egyike, akik a leginkább hittek bennük. Ez a könyv a „Sweet Devotion” – azaz „Édes Odaadás” – zenei hangulatú címet viseli, és a séf sokszínű pályafutásának gyümölcse.
Eljött az idő, hogy a leveles tészták és a brioche-ok elfoglalják a méltó helyüket a gasztronómiában. Daniel Álvarez belefáradt abba, hogy olyan könyvekkel találkozzon, amelyek alig magyaráznak el valamit, holott ezek a termékek sokkal többet jelentenek egyszerű recepteknél. Ezért több mint 600 fotó mutatja be lépésről lépésre a technikákat, tippeket és tanácsokat, amelyek segítségével sikeresen elkészíthető egy tökéletes leveles tészta vagy egy panettone fermentációja.
A vaj bedolgozásának művészete a tésztába
A vaj a péksütemények egyik főszereplője. Finomság és nemesség jellemzi, ám ezek nem választhatók el a nehéz kezelhetőségétől és attól a figyelemtől, amit megkíván, amikor tésztába kell dolgozni – legyen az brioche, croissant vagy leveles tészta. A Sweet Devotion bemutatja azokat a kulcsfontosságú lépéseket, amelyekkel tökéletes gluténhálót lehet kialakítani például a brioche-tésztában, elkerülve a technikai hibákat. Ugyanígy részletesen ismerteti, hogyan lehet elérni a könnyed, jól karamellizált, egyenletes leveles tésztát.
A legjobb európai specialitások kézműves megközelítésben
Több mint 250 oldalon keresztül Daniel Álvarez végigvezeti az olvasót az európai cukrászat alapvető különlegességein – a legendás croissant-tól a palmier-ig és mille-feuille-ig, megidézve a kuglófokat, panettone-kat, és más világhírű specialitásokat is. Mindegyik az alkotó érzékeny látásmódján keresztül kap új értelmet, miközben hangsúlyt kapnak a mediterrán partvidék ízei, ahonnan a séf is dolgozik – mandula, olívaolaj, citrom...
Termékinformációk
Szerző: | Daniel Álvarez |
Kiadó: | Vilbo Editores |
Kategória: | Cukrász Chef, Cukrászkönyv, Konyhatechnológia, Alapanyag, Pék-Kovász-Kenyér/Baker-Sourdough-Bread, Nyelv - Angol / English Books |
Kiadás éve: | 2017 |
ISBN: | 9788494632334 |
Nyelv: | Angol |
Méretek: | 24 x 29 x 3 cm |
Súly: | 1.28 kg |
Oldalszám: | 256 |
Ár: |
27 990 Ft (26 657 + ÁFA) |
Státusz: | Raktáron |
Keresés
MOTA's Creations

Egy maggal kezdődik, de nem akármilyen maggal. A menü új ötleteinek magvával, egy ragadós név... aztán indulunk is. A Geopark Odsherred Claus Henriksen (Mota) séffel együttműködve, a MOTA étterem ételuniverzuma alapján egy új könyvsorozattal hívja meg Önt, egy gasztronómiai utazásról képekben és szavakban.
Cocktail Codex

A bestseller és műfajmeghatározó Death & Co koktélkönyv íróinak új kiadványa, a Cocktail Codex egy alapmű az italkeverés mesterségéről. A könyv, az írók egyedülálló ’root cocktails’ megközelítését alkalmazva olyan eszközt ad az italkeverők kezébe tudásszinttől függetlenül, ami segít megérteni és elkészíteni és a klasszikusokat és egyedi koktélokat improvizálni.
Fish and Shellfish

6 séf, a dán (a Feröer-szigeteket is beleértve) csúcsgasztronómia állandó szereplőinek közreműködésével készült izgalmas, kortárs szakácskönyv. A modern és kifinomult receptek az északi óceánok környezetéből származó alapanyagokból, halakból és tengergyümölcseiből készültek.