Barion Pixel

Wine Sommelier - A Journey Through the Culture of Wine

by Jacopo Cossater


« Vissza | Szerzők: Jacopo Cossater, Fabio Petroni
  2024. július 12. 17:06

Wine Sommelier - A Journey Through the Culture of Wine

Ez a könyv egy rendkívüli utazás a bor univerzumába, képek és szavak utazása, amely egy nemes termék történetét követi nyomon. 


Fabio Petroninak, a csendéletek mesterének fotóival kiegészített könyv feltárja a bor minden oldalát: ősi eredetét, a történelmi szőlők vándorlását, a bortermelés fázisait (szőlőtermesztés és -szüret, borkészítés, érlelés, konzerválás), a borkóstolás alapelveit, a főbb borok és borászati területek világszintű bemutatását.

A könyv egy fontos része 40 mélyreható leírást tartalmaz a világ legrangosabb borairól – azok eredetéről, az érzékszervi jellemzőket, és a legjobb fajtapárosításokat egyes ételekkel.

A Wine Sommelier bemutatja a pincekezelés és tárolás titkait, a tálalási hőmérsékletre és a dekantálásra vonatkozó szabályokat, valamint a címkék elolvasását és a megfelelő palack kiválasztását.

- A borkedvelők, becsvágyó sommelierknek, vagy azok számára, akik csak szeretnének többet megtudni a borról, ez a könyv szakmai szintű válaszokat és információkat nyújt.
- Tartalmazza a borászat legfontosabb szakkifejezéseinek szószedetét.

A Szerzőről

Jacopo Cossater a Perugia Egyetemre járt, és az Associazione Italiana Sommelier-ben folytatta tanulmányait. Miután Milánóban és Stockholmban élt, visszatért Umbriába, ahol jelenleg is él és dolgozik. Ír a l'Espresso által kiadott I’Vini d'Italia borkalauznak, és közreműködik a borblogokban.

 

 


Kosár

A rendeléshez jelentkezzen be.

Termékinformációk

Szerzők: Jacopo Cossater, Fabio Petroni
Kiadó: White Star
Kategória: Alapanyag, Tankönyvek / Oktatás / Education, Sommelier, Bor / Wine, Nyelv - Angol / English Books, Ízpárosítás / Flavor Pairing
Kiadás éve: 2023
Forgalmazás kezdete: 2024. július 12.
ISBN: 9788854418707
Nyelv: Angol
Méretek: 22 x 27.2 x 3 cm
Súly: 1.36 kg
Oldalszám: 240
Ár: 11 890 Ft
(11 324 + ÁFA)
Státusz: Előrendelhető

Ramón Freixa

Ramón Freixa

Több mint 350 oldal, közel 60, az egyes folyamatokban részletezett, kreatív megoldásokkal kísért alkotás, 145 fénykép, az étellel azonos relevanciával felruházott termékek gondos választéka...

 


Szerzők: Ramón Freixa

Noor Paco Morales

Noor Paco Morales

A Noor az a személyes projekt, amit Paco Morales szülővárosába, Córdobába való visszatérése alkalmával indított el. Sosem felejtette hagyta el a tisztelet, amit gyökerei és az iránt érez, amit csodálatos szakmai karrierje során tanult. 


Szerzők: Paco Morales

HOW TO MAKE My own RECIPE - PATISSERIE SERIES 2

HOW TO MAKE My own RECIPE - PATISSERIE SERIES 2

Ezt a könyvet úgy tervezték, hogy más legyen, mint egy tipikus desszertes receptkönyv. Ez nem rögzített receptek gyűjteménye, hanem egy szakmai útmutató, amellyel elkészítheti saját desszert alkotásait, választékát.


Szerzők: Eric Kim

Roots by Tommy Banks

Roots by Tommy Banks

Nagy-Britannia legfiatalabb Michelin-csillagos séfje több mint 100 egyedi szezonális receptet oszt meg családi farmjáról és pubjából, valamint történeteket és ötleteket a termesztésről, a takarmányozásról és a tartósításról.


Szerzők: Tommy Banks